Przedszkole nr 1 w Sobótce

(71) 316-29-14

ul. Świdnicka 49

71/ 31 62 211

OGŁOSZENIE DYREKTORA PRZEDSZKOLA NR 1 W SOBÓTCE Z DNIA 12.02.2024 r.

Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Sobótce ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2024/2025 w dniach 26.02.2024 r. – 15.03.2024 r. w sekretariacie przedszkola budynek ul. Słoneczna 34 i ul. Świdnicka 49 w godz. 9.00 -15.00.

Do przedszkola  przyjmowane są:

• dzieci w wieku od 3 do 5 lat ( 6-latki tylko budynek przy ul. Świdnickiej 49 )
  • w wyjątkowych wypadkach może być przyjęte dziecko 2,5 – letnie.

Wzór wniosku do pobrania ze strony internetowej przedszkola www.przedszkole1sobotka.szkolnastrona.pl

lub osobiście w przedszkolu.

Do wniosku dołącza się:

• Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka,
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  • Orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • Prawomocny wyrok sądu orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu (dla Rodziców samotnie wychowujących),
  • Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą.

Wypełniony wniosek podpisują obydwoje rodzice/prawni opiekunowie dziecka.

Szczegółowe kryteria naboru zawiera Regulamin Rekrutacyjny Przedszkola Nr 1 w Sobótce.

Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zostaną wywieszone w terminie do 27 marca. Oświadczenie woli należy złożyć do 12 kwietnia.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 - 17:00.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci w godzinach od 6:30 do 8:30,  odbierać do godziny 17:00

Dziecko nie może wnosić do budynku przedszkola żadnych zabawek ani przedmiotów.
Dopuszcza się możliwość przyniesienia osobistych rzeczy dla dziecka (bielizna, rzeczy do przebrania, woreczki foliowe). Rzeczy będą odbierane od rodzica w momencie przyprowadzenia dziecka.

Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego z białą podeszwą oraz mokrych i suchych chusteczek.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego przedszkole nadal funkcjonuje w reżimie sanitarnym.

Wszelkie podjęte działania są  dla dobra dzieci z myślą o ich bezpieczeństwie. Z przykrością informujemy, że w dalszym ciągu do Przedszkola nie będą wpuszczani Rodzice przyprowadzający dzieci. Dzieci będą odbierać Panie z obsługi .

Wejście i wyjście dziecka będzie rejestrowane za pomocą czytników kart (w momencie braku rejestracji karty, nastąpi naliczenie całodziennego pobytu dziecka w Przedszkolu). Rejestr wejścia i wyjścia dzieci nowoprzyjętych do czasu wyrobienia kart będą odnotowywać Panie Nauczycielki.

Prosimy Rodziców o wyrozumiałość, dostosowanie się do zasad wprowadzonych w placówce.

O wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach będą Państwo informowani  na bieżąco.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

i Pracownicy Przedszkola Nr 1.

Nasz adres mailowy:

przedszkole1sobotka@gmail.com

Dzisiaj na tablicy

Przedszkole ul. Świdnicka 49 - środa 06.09.2023r., godz. 16.00.

Przedszkole ul. Słoneczna 34 - czwartek 07.09.2023r., godz. 16.00.